Kategorija "Kęstutis Šapoka"


„Klasikinė“ raganų medžioklė

Šiemet balandžio 11 d. Seime vyko konferencija „Savižudybių prevencija ir destruktyvusis menas“, kurią organizavo Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė kartu su Lietuvos kultūros kongreso taryba. Ar kultūra gali veikti taip destruktyviai, depresyviai, kad pastūmėtų net į savižudybę? Tai opi ir skaudi problema, kurią būtina kelti į viešumą. Puiki iniciatyva su meno, inteligentijos atstovais, Seimo nariais padiskutuoti apie kultūros vertybes, apie meno funkcijas plačiąja prasme, apie socialinę jo įtaką, ypač jaunimui.

Skaityti toliau

Rolandas RIMKŪNAS – apie meną ir ataskaitas

Su VDA Kauno filialo dėstytoju Rolandu Rimkūnu kalbasi Kęstutis Šapoka.

Skaityti toliau

Apie Nidos meno koloniją ir santykių estetiką

Nidos meno kolonija oficialiai atvėrė duris 2011 m. pavasarį ir per maždaug pusantrų metų tapo aktyvia šiuolaikinio meno scenos dalyve. Daugelį meninink(i)ų dažniau galima išvysti kokios nors parodos atidaryme ar seminare Nidoje negu solidžių šiuolaikinio meno institucijų projektuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kita vertus, jau dabar pasigirsta balsų, kad Kolonija, nepaisant jos atvirumo, tampa elitizuota erdve, besiorientuojančia į sostinės kontekstą ir garsias pavardes. Apie Kolonijos strategiją, veiklą ir iššūkius, su kuriais susiduriama, kalbėjomės su Nidos meno kolonijos meno direktoriumi Vytautu Michelkevičiumi.

Skaityti toliau

ŽURNALAS: KULTŪROS BARAI TEMA: Ekonomika ir krikščionybė AUTORIUS: Almantas Samalavičius DATA: 2012-07 Kam tarnauja ir kam turėtų tarnauti rinkos Almantas Samalavičius

Skaityti toliau

KELETAS „PROTINGO“ ELGESIO PATARIMŲ, arba KAIP „UŽMUILINTI“ SOVIETMETĮ

Pastaruoju metu Lietuvos fotografijos diskursas „pompuojamas“ ypač energingai – net baisu, kad nesprogtų! Juokauju, jis nesprogs, bet norint įsigilinti bent į dalį teorinių veikalų ir albumų, reikia nemažai paplušėti. Kitas klausimas – kiekybiškai ar kokybiškai jis pučiasi?

Skaityti toliau