Su džiaugsmu pranešame – projektas AKIM bus tęsiamas dar vienerius mokslo metus

Šių metų spalio 1 d. Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Europos socialinio fondo agentūra pasirašė susitarimą dėl projekto AKIM pratęsimo ir papildomo finansavimo dar vieneriems mokslo metams. Nors lėšų skirta nedaug, bet šis papildomas finansavimas leis iki 2014 m. liepos mėn. pratęsti mokykloms nemokamą kultūros žurnalų prenumeratą, o meno kūrėjams aplankyti apie 60 naujų mokyklų.

Jau trečius mokslo metus vykstantis projektas Lietuvos moksleiviams ir mokytojams teikia „kultūros impulsus“: 600 mokyklų kas mėnesį pasiekia prestižinė Lietuvos kultūrinė spauda, o 233 mokyklose jau viešėjo ir teorines bei praktines meninės kūrybos pamokas vedė žymūs Lietuvos meno kūrėjai. Iš viso per dvejus mokslo metus įvyko 1528 menininkų susitikimai su vyresniųjų klasių moksleiviais, daugiausia rajonų mokyklose. Tiek mokiniai ir mokytojai, tiek patys menininkai itin palankiai įvertino projekto idėją ir jo įgyvendinimą. Atsakydami į anketų klausimus, net 93,7 procentai mokinių pažymėjo, kad projektas buvo naudingas, 94,7 procentai mano, kad jiems projektas buvo įdomus, ir 92,6 procentai projekte dalyvavusių mokinių norėtų tęsti meninės kūrybos pamokas. Šitoks puikus projekto įvertinimas yra, be jokios abejonės, pirmiausia projekte dalyvavusių ir pamokas vedusių menininkų nuopelnas, kurie, įveikę net po kelis šimtus kilometrų dažnai ne pačiais geriausiais keliais, ne tik atvira širdimi pasakojo apie savo kuriamą meną, bet ir domėjosi mokinių gebėjimais kurti, skatino juos ir įkvėpė savo pavyzdžiu.

Apačioje pateikiame Jums keletą mokinių, mokytojų ir menininkų atsiliepimų bei įvykusių pamokų nuotraukų galeriją.


Mokiniai apie projektą AKIM:

 • Man patiko dalyvauti šiame projekte, džiaugiuosi, jog turėjau galimybę pažinti tokius skirtingus žmones. Mane žavėjo daugumos menininkų charizma, noras kurti, dalintis su kitais savo mintimis. Visi menininkai buvo tokie skirtingi, bet ir tokie įdomūs. Atrodė, jog visų jų žodžiai ėjo tiesiai iš širdies. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę pažinti šiuos žmones.
 • Projektas iš tiesų itin geras. Kiekviena paskaita buvo naudinga ir įdomi. Vietoje teorijos galėjo būti daugiau praktikos (nesakau, kad jos nebuvo). Viskas šaunu! Ačiū organizatoriams!
 • Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vykdomi tokie projektai, juk asmuo turi įgyti kultūrinės patirties, žinoti ne tik garsius dainininkus, bet ir kitus svarbius mūsų Tėvynės asmenis.
 • Projektas būtinai turi būti tęsiamas! Tai vienas geriausių projektų. Tik kartais labai norėjosi daugiau pabendrauti su atvykusiais svečiais.
 • Būtų labai šaunu, kad mūsų mokyklos moksleiviai ateityje galėtų dalyvauti tokio tipo projektuose. Vienus mažiau, kitus daugiau pasiekė „kultūros impulsai“, bet jie tikrai pasiekė.

Mokytojai apie projektą AKIM:

 • Tai puikus projektas, nuostabūs menininkai, išradingos ir prasmingos pamokos. Nuoširdžiai dėkojame visiems. Mes labai džiaugiamės, kad turėjome tokią progą susitikti, pasikalbėti, drauge kurti su menininkais. Praturtėjome visapusiškai.
  Aldona Šliažaitė, Kėdainių suaugusiųjų mokymo centras
 • Dėkojame už tuos nuostabius žemės perlus, kurių spinduliuose galėjome pasišildyti ilgą ir šaltą žiemą.
  Neringa Daukšienė, Skuodo rajono Ylakių gimnazija
 • Norime nuoširdžiai, visos bendruomenės vardu, padėkoti Jums už suteiktą malonumą dalyvauti projekte AKIM. Turėjome didžiulę progą susipažinti su įvairiais menininkais, kurie apsilankė mūsų mokykloje. Mokiniai labai džiaugėsi kiekviena netradicine menine pamoka ir praktiniais užsiėmimasis, kuriuos vedė garbingi svečiai. Labai norėtume, kad šis projektas tęstusi dar ne vienerius metus. Ačiū, kad puoselėjate jaunų žmonių menines vertybes.
  Loreta Palavenienė, Panevėžio Alfonso Lipniūno pagrindinė mokykla
 • Projektas šaunus, ypač mums, toliau nuo centrų esančioms mokykloms. Mes kviečiamės spektaklius, kompozicijas, bet tai brangiai kainuoja. O iš projekto tiek daug gavome už ačiū. Meno leidiniai bibliotekai taip pat didelė vertybė. Organizuojame jų skaitymą ir pristatymus bendraamžiams.
  Lina Vaitkuvienė, Kretingos rajono Salantų gimnazija
 • Norėjau padėkoti už tokį šaunų pojektą, kad suteikėte galimybę sudalyvauti jame ir mūsų centrui. Mes jau sutikome ir išlydėjome visus mūsų pasirinktus menininkus, esame daug ko pasisėmę iš jų, su kai kuriais palaikome glaudžius bendradarbiavimo santykius.
  Jurgita Adomavičienė, Rokiškio suaugusiųjų mokymo centras
 • Projektas nesibaigia, o lieka mūsų širdyse, jausmuose. Tai ką mes pamatėme, pajutome, supratome – tai Jūsų puikaus darbo rezultatas. Graži mūsų Lietuva ir jame gyvenantys žmonės. Visi menininkai, kurie lankėsi mūsų Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje, buvo sustikti su Meile ir Pagarba. Taip ir išlydėti, tik dar su didesne. Ar galima kaip nors išmatuoti tai, ką jauti. Tai neišmatuojama. Ir svarbiausia, kad tai ilgam.
  Violeta Markauskienė, Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla

Menininkai apie projektą AKIM:

 • Pagrindinis projekto privalumas įrašytas pavadinime  AKIM.  Kultūros niekada nebūna per daug.
  Violončelininkas Rimantas Armonas
 • Manau, kad mokykla, būdama perdėm uždara, hermetiška sistema – susitikdama su žmonėmis, specialistais – iš “tikro” pasaulio ji įgyja taip reikalingo realybės oro… o susitikimas su žmonėmis, kurių gyvenimo būdas yra kūryba, gali paskatinti gimnazistus rinktis ne vien sausas, prestižines, praktiškas, tiksliųjų mokslų profesijas, bet ir pajusti pagarbą kūrybai, kaip būtinam kiekvieno žmogaus gyvenimo aspektui. Gyvenimas yra ne profesijos ar vaidmens atlikimas, gyvenimas yra kūryba – ir AKIM čia tikrai galėjo daug nuveikti, nešdama šią žinią – ir, manau, kad nuveikė nemažai…
  Rašytojas Liutauras Degėsys
 • Man betarpiškas bendravimas su mokiniais, mokytojais buvo kaip atgaiva. Pabuvęs mokykloje pradedi suprasti, kad yra ir kita Lietuva, jauna, graži ir perspektyvi Lietuva. Manau, kad ir moksleiviams bendravimas su žurnalistais davė nemažai naudos.
  Žurnalistas Vytautas Žeimantas
 • Pagrindiniai projekto privalumai yra tie impulsai – abipusiai, tiek menininkui tai unikali proga pasidairyti po Lietuvos mokyklas, susipažinti su jaunimu, susidaryti vaizdą, kas vyksta šalyje, tiek jaunimui – susitikti su menininkais, plėsti pasaulėžiūrą, gauti inspiracijų gyvenimui, kūrybai, gal profesijos pasirinkimui.
  Kino režisierė Giedrė Beinoriūtė
 • Manau, kad šis projektas yra be galo reikalingas, jis turėtų vykti kiekvienais metais. Užsienyje kiekviena mokykla kas mėnesį kviečiasi po vieną arba du menininkus, kurie dirba su mokiniais arba grupėmis. Todėl jie turi daug praktikos, žinių bei įgūdžių.
  Kompozitorė Egidija Medekšaitė
 • Matau vien tik privalumus. Manau, ir mokiniams, ir mokytojams įdomu sužinoti apie dabartinę situaciją menuose, susipažinti su menininkais. Menininkams savo ruožtu labai įdomu ir svarbu pažinti, kuo gyvena šiuolaikinis jaunimas, kuo jie domisi, ir kuo – ne, kaip laikosi mokykla, ypač provincijos.
  Literatūros vertėjas, poetas Laurynas Katkus

Kviečiame pažiūrėti nuotraukų galeriją, įamžinančią projekto AKIM akimirkas: